JÜTESAN ALÜMİNYUM SAN. TİC. A.Ş.JÜTESAN ALÜMİNYUM SAN. TİC. A.Ş.JÜTESAN ALÜMİNYUM SAN. TİC. A.Ş.

Şirket Profili

Şirket Profili

JÜTESAN ALÜMİNYUM SAN. TİC. A.Ş. dünyanın 58 ülkesine ihracat yapan Türkiye’nin lider alüminyum profil tedarikçisi olma yolunda ilerlemektedir. 2005 yılında girdiği Türk Alüminyum sektöründe; sürekli geliştirdiği teknolojileri, kaliteli yenilikçi tasarımları ve müşterisine verdiği güvenle kısa sürede Türkiye’nin önde gelen alüminyum profil tasarımcısı ve üreticisi olmayı başarmıştır.

Hassas Profilin Türkiye ve dünyadaki adı Jütesan Alüminyum, üretmiş olduğu profillerin %60’ını başta Avrupa ve Amerika olmak üzere dünyanın birçok noktasına ihraç etmektedir. Sektördeki ve uluslararası pazardaki tecrübesine kattığı kalite, istikrar ve güvenle birlikte sürekli genişleyen bir müşteri portföyüne hizmet sunmaktadır.

Türkiye’de ve dünyada son teknoloji eloksal ve ekstrüzyon tesisine sahip olan Jütesan Alüminyum, işlevselliğinin yanı sıra dekoratif ve görselliğin ön planda olduğu profiller üretmektedir.

Alüminyum piyasasının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek kapasiteye sahip olan JÜTESAN ALÜMİNYUM PROFİL A.Ş. üst düzey ekstrüzyon hatları, eloksal tesisi ve imalat konusunda uzman kadrosuyla Tekirdağ – Ergene’de bulunan 15.000 m²’si kapalı olmak üzere, toplam 20.000 m² alanda kurulu tesisinde üretim yapmaktadır.

            Ekstrüzyon pres hatları

            Kalıphane

            Eloksal hattı

            Elektrostatik boya hattı

            Mekanik proses birimi

            AR-GE

            Toplam kalite kontrol

 

birimleri başta olmak üzere diğer tüm birimleriyle insan ve çevre sağlığına duyarlı üretim yapan tam entegre sistemlerden oluşmaktadır.

Son teknoloji sistemlerle üretim yapılan tesisinde; yıllık 15.000 ton kapasiteye sahip 4 ekstrüzyon hattı, yıllık 10.000 ton kapasiteye sahip eloksal hattı ve yıllık 3.000 ton kapasiteye sahip kimyasal eloksal ünitesi bulunmaktadır. Tam entegre tesisinde mat, asidik mat, mekanik parlak, kimyasal parlak eloksal işlemleri ile beyaz, sarı, bronz, kahve, inox ve siyah renklerde eloksal işlemleri yapılmaktadır.

Düşük toleranslı profillerin yanı sıra geniş ölçülü profillerin üretimini de yapan Jütesan Alüminyum, müşterilerinin taleplerine özel estetik görsel dekoratif profilleri bünyesinde tasarlayarak üretmektedir.

Başarısındaki en büyük etkenlerden biri AR-GE bölümünün tüketici ve piyasa ihtiyaçlarını sürekli takip eden yeni ürünler geliştirmesidir.

Güçlü uluslararası ticaret bağlantıları, tecrübeli ve dinamik pazarlama ekibiyle birlikte Türkiye’nin her iline ve dünya pazarına başarıyla hizmet vermektedir.

Çevreci ve yenilikçi tasarımlarının yanı sıra, kalitesini de kalite sistem çalışmalarıyla belgeleyen JÜTESAN ALÜMİNYUM SAN. TİC. A.Ş. Türk ve Dünya standartlarına uygun olarak üretim yapmaktadır. Statik toz boya uygulamaları için QUALİCOAT ve eloksal uygulamaları için QUALANOD belgelerine sahiptir. TÜV Rheinland, ISO 9001 ve TSE sertifikaları ile belgelendirilmiş ve aynı zamanda Avrupa ve Amerika’daki önemli üreticiler ile teknolojik iş ortaklığı yapmaktadır.

JÜTESAN ALÜMİNYUM SAN. TİC. A.Ş.

Kuruluş Yılı

2005

Üretim Yeri

Tekirdağ – Ergene de 15.000 m²’si kapalı olmak üzere, toplam 20.000 m² alanda kurulu tam entegre tesis.

Çalışan Sayısı

220

Faaliyet Sahası

Alüminyum ektrüzyon profiller, mekanik işleme tabi tutulmuş alüminyum profilden mamul ürünler.


Alüminyum Profil Üretimi

15.000 ton/yıl

Üretimi Yapılan Profiller

            Endüstriyel profilleri

            Aydınlatma profilleri

            Led aydınlatma profilleri

            Mobilya aksesuar profilleri

            Ray dolap profilleri

            İç mimari profilleri

            Duşakabin profilleri

            Reklam Çerçeve profilleri

            Doğrama, kapı, pencere, yapı profilleri

            Boru, kutu, U, Lama, T profilleri

            Merdiven basamak profilleri

            Mastar profilleri

            Denizlik profilleri

            Menfez profilleri

            Küpeşte profilleri

            Halı parke geçiş profilleri

            Fayans çıtası profilleri

            Tente geri tavan profilleri

            Stor perde profilleri

            Standart ve özel profiller

            Sineklik profilleri


İhracat Yapılan Ülkeler

58 (Avrupa, Kuzey Amerika, Ortadoğu, Kuzey Afrika)